27 Aralık 2011 Salı

Burçlara göre yılbaşı hediyesi önerileri...

Birine hediye almak başlı başına zor bir iştir. Hele ki yılbaşı hediyesi... Doğum günü hediyesi kadar büyük bir şey almak istemezsiniz ama bir yandan da alacağınız hediye özel ve farklı olmalıdır. "Acaba beğenir mi?", "Aşırıya mı kaçıyorum?", "Ne sever ki?" gibi onlarca soru beyninizde uçuşur durur. Biz de bunu düşünerek, 31 Aralık'a birkaç gün kala size özel bir hediye önerileri yazısı hazırlayalım dedik.

Astrolojiye önem veriyorsanız eğer, burçların birbirinden oldukça farklı özellikleri ve zevkleri olduğunu biliyorsunuzdur. Aldığınız hediyenin beğenileceğinden emin olmak için, öncelikle hediye alacağınız kişinin burcunu öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Burcunu öğrendiniz, ne alacağınızı mı bilmiyorsunuz? O halde yazımıza bir göz atın. Buyrun bakalım, burçlara göre yılbaşı hediyesi önerilerimiz... :)

***

KOÇ için ne almalı?

Koçlar; hayatın tadını çıkarmayı seven, içlerinden geldiği gibi hareket eden, orijinal, son derece girişken, enerjileri hiç bitmeyen insanlardır. Sürekli olarak yeni şeyler görmek, yeni işler yapmak isterler. Zor beğenen yapıları olsa da, eminiz 2 kişilik keyifli bir konser biletine hayır demeyeceklerdir. Böylece hem dansederek içlerindeki enerjiyi açığa çıkarırlar, hem de girişken yapıları sayesinde yeni dostlar edinmeye fırsatları olur.

Ya da dünyayı tek bir dokunuşlarıyla dondurabilecekleri ve hayatın tüm güzelliklerini ölümsüzleştirebilecekleri bir fotoğraf makinesi onlar için ilginç bir hediye olacaktır.

BOĞA için ne almalı?

Boğalar, dost canlısı ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Ellerini kullanarak iş görmeyi, çabalarının karşılığını gurur duyacakları eserler yaratmış olduklarını görerek almayı severler. Harika lezzetler yaratmalarına yardım edecek mutfak gereçleri veya muhteşem bir bahçe yaratmak için kullanabilecekleri aletler ilgilerini çekebilir.

Ayrıca hoş görünümlerinin gayet farkında olduklarını söylersek hata etmiş olmayız. Hoş görünümlerini korumak için ekstra özen gösterirler. Bu sebeple şık kaşmir ve ipekli şallar da iyi bir hediye seçeneği olabilir Boğalar için...

İKİZLER için ne almalı?

İkizler, iletişim konusunda gerçekten ustadır ama sürekli değişen ruh halleri sebebiyle kolay kolay anlaşılabilecek insanlar değillerdir. Bu sebeple belki de hediye seçimini onlara bırakmak iyi bir alternatif olabilir. İkizler burcunda birine sevdiği bir mağazadan hediye çeki alabilirsiniz. Bu ona özgürce alışveriş etme imkanı sunacaktır.

Diğer bir seçenek ise en son teknoloji ürünü aletler olabilir. Yenilikleri kolayca anlayabilen ve uygulamakta zorluk çekmeyen İkizler burcu bu tarz bir hediyeyi beğenecektir.

YENGEÇ için ne almalı?

Ay tarafından yönetilen tek burç olan Yengeçler, son derece yumuşak ve duyarlı insanlardır. İçlerindeki kırılgan ruha sadece şefkat ve anlayışla ulaşılabilir. Bu sebeple duygusal içerikli kitaplar veya deniz kenarlarında özel bir yemek, onların duygusal dünyalarına doğrudan etki edecektir.

Ayrıca gezmeyi çok sevmelerine rağmen ihtiyaç anında sığınabilecekleri bir evleri olmasına ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden evlerinde kullanabilecekleri ev gereçleri veya salonlarını süsleyecek biblolar da onları mutlu edebilir.

ASLAN için ne almalı?

Aslanlar, cesaret ve egemenliği simgeleyen insanlardır. Her şeye hükmetme güdülerini bir türlü engelleyemez, bulundukları her ortamda kendilerini liderliğe getirirler. Genellikle lükse ve dış görünümlerinin kusursuzluğuna düşkündürler. Bu sebeple gösterişli aksesuvarlar, pahalı bir güneş gözlüğü veya süslü kol düğmeleri alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra hem özenilmiş hem de pahalı bir hediye olduğu için yıllanmış bir şarap da onlar için özel bir hediye seçeneği olabilir.

BAŞAK için ne almalı?

Başaklar; detaylara dikkat eden, ince düşünceli kişilerdir. Hayatın birçok alanında titizlikleri ön plana çıkar ama özellikle sağlık ve kişisel bakım gibi konularda çok titizlerdir. Bu sebeple Başak burcunda birine alacağınız kişisel bakım veya kozmetik ürünleri hoş bir hediye alternatifi olabilir.

Eğer kişisel bakım veya kozmetikten başka bir hediye alternatifi arıyorsanız; renkler üzerinden gidebiliriz. Başak burçlarının uğurlu renkleri açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi olduğu için bu renklerde kıyafetler veya aksesuvarları da düşünebilirsiniz.

TERAZİ için ne almalı?

Teraziler çoğunlukla uyumlu ve sıcak bir yapıya sahiptir. Bu sebeple alacağınız her hediye onları büyük bir ihtimalle mutlu edecektir. Ama neleri gerçekten beğeneceklerine bakarsak şunları sıralayabiliriz: Takı, şık bir cüzdan, biblo ya da kristal bir vazo güzel birer hediye alternatifi olabilir.

Terazi burcundaki kişiler genelde sanatsal konulara ilgi duyarlar. Seslerin, renklerin, şiirin, dansın uyumlu olmasından çok hoşlanırlar. Bu yüzden güzel bir tiyatro oyununa ya da dans gösterisine bilet almak, onlar için ilgi çekici ve entellektüel birer seçim olabilir.

AKREP için ne almalı?

Su grubu burçlarından olan Akrepler, genellikle duygularını pek belli etmezler. İyi dost ve sırdaş olurlar. Büyük ihtimalle aldığınız hediyeyi beğenip beğenmediğini anlamayacaksınız ama uğurlu renklerden ve pratikliği sevmelerinden yola çıkarak koyu kırmızı, şarap rengi ve patlıcan moru bir şemsiye, deri çanta veya kemerin beğenilecek birer hediye alternatifi olacağını öngörebiliriz.

Akrep burçlarının uğurlu taşı turkuvaz olduğu için bu taşın yer aldığı gümüş bir takı da (örneğin kolye, bilezik veya yüzük) onları mutlu edebilecek bir hediye alternatifi olabilir.

YAY için ne almalı?

Yay burçları optimist, neşeli ve girişken insanlar olarak bilinir. Her ortama kolaylıkla adapte olurlar. En belirgin özelliklerinden biri, sürekli kendilerini geliştirmeye niyetli olmalarıdır. Bu sebeple felsefe veya kişisel gelişim üzerine kitaplar, özel ilgi alanlarında kurslar ya da yurtdışı eğitim iyi birer hediye alternatifi olabilir.

Bunun yanı sıra doğa yürüyüşleri, pilates gibi egzersiz videoları, spor ayakkabı veya pusula gibi doğa ve macera çağrıştıran hediyeler de Yay burçları için hoş birer alternatif olabilir.

OĞLAK için ne almalı?

Oğlakların güvenilir olması, onları diğer burçlardan ayıran en önemli özelliktir. Oğlaklar, suni olan hiçbir şeyi sevmez ve benimsemezler. Bu sebeple gösterişten uzak, sade ve şık hediyeler hoşlarına gidebilir. Sade renklerde şallar veya klasik ayakkabılar ilgilerini çekebilir.

Ayrıca Oğlakların çoğu tarihten büyük zevk alır, geçmişe önem verirler. Tarih kitapları veya antika eşyalar da iyi birer hediye alternatifi olabilir diye düşünüyoruz.


KOVA için ne almalı?

Kova burçları, “dahi” olarak bilinir. Matematiğe yatkın zekaları ve bilgi birikimleriyle dikkat çekerler. Enerjiktirler, kolay yorulmazlar. Uçak maketi veya zekalarını ön plana çıkartacak oyuncaklar iyi birer hediye alternatifi olarak sayılabilir.

Kova burçlarının elektronik aletlere de ilgileri vardır. Bu sebeple DVD player, dijital kamera, iPad2 veya iPod gibi bir hediye de alabilirsiniz. Hoşlarına gideceğinden eminiz.

BALIK için ne almalı?

Balıklar, burçlar aleminin en hassas, duygusal ve anlayışlı insanlarıdır. Onların duygularına hitap edecek hediyeler seçmek önemli... Spa masajı ve vücut losyonları gibi hediyeler duyularına hitap ederek onları mutlu edecektir.

Balık burcunun bir özelliği de romantizm olduğu için; kokulu mum, resim çerçevesi, aşk şiirleri kitabı gibi romantik hediyeler almayı düşünebilirsiniz. Balık burçları aynı zamanda müziği de çok sever; bu sebeple müzik ve romantizmi buluşturup aşk şarkıları içeren bir CD almak da iyi bir tercih olabilir.

***
Yukarıdaki hediye önerilerinden hiçbirisi içinize sinmedi mi? Siz daha farklı, kimsenin daha önce yapmadığı orijinal şeylerden mi hoşlanıyorsunuz? Gelin bir de onlara bakalım...

Oscar heykeline ne dersiniz? Diyelim annenize ne alacağınızı bilemediniz, hemen bir Oscar heykeli yaptırın, üzerinde de şöyle yazsın: "Yılın En Mükemmel Annesi"! Ya da 365 tane notun olduğu bir kutu hazırlayın sevdiklerinize. Yeni yılın her günü okuyacakları güzel mesajlar içeren bir kutuyu almaktan mutsuz olacak bir insan tanımıyoruz biz. Onlara aslında mutlu olmaları gereken bir sürü sebepleri olduğunu hatırlatabilirsiniz...

İsme özel hazırlanan hediyeler de bu sene oldukça popüler görünüyor. Yemek yapmaktan hoşlanan bir arkadaşınıza üzerinde kendi ismi yazan bir mutfak önlüğü hediye edebilirsiniz. Aslında hediye alırken dikkat edilmesi gereken tek bir şey var; o da ne kadar kişisel olduğu. Karşınızdakine kendini özel hissettirecek detayları biliyorsanız, işiniz çok kolay ve keyifli... :)

Eee, ne diyelim; yılbaşı hediyesi alışverişinde bol şanslar! :)

Sevgiler,
Şirin & Kübra

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder