13 Haziran 2011 Pazartesi

İlginç tasarımlar...

Endüstriyel tasarım sektörü gün geçtikte gelişiyor, değişiyor... Karşınıza öyle ürünler çıkıyor ki şaşırıyorsunuz. Bu ürünler hem şıklıklarıyla hem de fonksiyonel yapılarıyla dikkat çekiyor. Sizin için seçtiklerimize bir göz atmak ister misiniz?

Sahip olacağınız en şık ayakkabı!

Eminim 3M'i duymuşsunuzdur ya da en azından Post-it ya da Scotch Bride gibi bir markasını... 3M, farklı birçok sektörde lider markaları olan global bir şirket. Scotch® da bu markalardan biri.

Özellikle yaratıcı ürünleriyle tanınan Scotch®'un ilginç bir ürünü var. Bu ürün, en çok modaseverlerin ilgisini çekiyor. Aslında bir bantlık olan ürün; kırmızı, şık bir bayan ayakkabısı şeklinde... Masamızın üzerinde böyle eğlenceli bir şey olması hoş olmaz mıydı? :)

Hatta kalın lütfen!Ne zamandır elinize böyle eski tip bir ahize almadınız? Epey olmuştur herhalde... Yubz'un bu özel ürünü; cep telefonunuzu evde, ofiste ya da sokakta kullanmanızın yeni şık yolu...

Renkli ve eski tip bir telefon ahizesi gibi görünen bu ürün, aslında direkt olarak cep telefonuna bağlı çalışıyor. Üstelik; sadece cep telefonuyla değil, aynı zamanda Skype gibi programlarla dizüstü bilgisayarınızla da bağlantı kurabiliyor. Nostalji teknolojiyle buluşunca böyle güzel oluyor :)

Bayanlar, müjde!

Hey siz! Bahar indiriminden aldığı topuklu mavi süet ayakkabıya dolabında yer bulamayan bayan! Evde kriz yaşamaya, dolapları teker teker indirim yeni ayakkabınıza yer aramaya gerek yok. Bu haber tam da size göre :) Rakku Design'ın sizin için harika bir ürünü var!

Rakku Degisn'ın ödüllü ürünü Shoe Wheel (ayakkabı tekerleği); ayakkabılarınızı hasar görmeden saklamak ve hangi ayakkabınızın nerede olduğunu unutmamak için gerçekten de harika bir yöntem! Sizce de öyle değil mi?

Kimbilir, yurtdışında bu tarz daha ne örnekler vardır... Kendiniz gidip yerinde görmeye ne dersiniz? EF'in 16 ülkedeki 40'tan fazla merkezinde okuyan öğrenciler; eğitim aldıkları ülkeleri sadece kültürel veya sosyal anlamda değil, aynı zamanda moda ve endüstriyel tasarım anlamında da keşfediyor. Siz de keşfetmek isterseniz, EF'e bekleriz :)

Sevgiler,

Kübra

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder